★★★★★ 4.9 111 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.woodspartners.ie
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 18 in. Outside Diameter x 6 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 6-1/4 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
Size 18"OD x 6"ID x 6 1/4"C x 1"P
Color White
Style Two Piece
Material Expanded Cellular PVC
Item Weight 3.28 pounds
Part Number CMP18PL2-06000
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number CMP18PL2-06000
Batteries Required No
Product Dimensions 10.5 x 19.5 x 3.25 inches
Included Components Ceiling Medallion
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
111 ratings | 46 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (99)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (11)